0
Skip to content
    Looking for our Occasions by Sainsburys range?
    Explore Occasions by Sainsburys for sandwiches platters, birthday cakes, buffet favourites, and our online-exclusive Butchers and Fishmongers.
    Christmas Food to order is now live! Book your collection for 22, 23 or 24 Dec

    We have a great choice of products to choose from.

    Filter
    Sort by:
    Recommended
    14 products

    102. Roasted Pistachio Cheesecake 1.4kg

    Taste the Difference Discovery

    (Serves 14)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £25.00

    £17.86/Kg | 1.40Kg

    Item code: 8267828

    103. Chocolate Ganache Torte 480g

    Taste the Difference Discovery

    (Serves 8)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £25.00

    £52.08/Kg | 0.48Kg

    Item code: 8267655

    104. Driving Home This Christmas 710g

    Taste the Difference

    (Serves 8)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £18.00

    £25.25/kg | 0.71kg

    Item code: 8269750

    105. Sherry Trifle 1.2kg

    Taste the Difference Discovery

    (Serves 10)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £15.00

    £12.5/kg | 1.20kg

    Item code: 8267653

    106. Black Forest Cheesecake 1.02kg

    Taste the Difference

    (Serves 10)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £15.00

    £14.7/Kg | 1.02Kg

    Item code: 8267647

    107. Chocolate & Caramel Profiterole Bowl 610g

    Taste the Difference

    (Serves 6)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £15.00

    £23.08/Kg | 0.61Kg

    Item code: 8267651

    108. Triple Chocolate Yule Log 800g

    Taste the Difference

    (Serves 10)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £15.00

    £18.75/Kg | 0.80Kg

    Item code: 8267649

    109. Sticky Toffee Winter Wonderland 750g

    Taste the Difference

    (Serves 6)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £12.00

    £16/Kg | 0.75Kg

    Item code: 8267659

    110. Raspberry & Vanilla Panna Cotta 560g

    Taste the Difference

    (Serves 8)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £12.00

    £21.43/Kg | 0.56Kg

    Item code: 8269752

    111. Limoncello Tiramisu 600g

    Taste the Difference Discovery

    (Serves 6)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £12.00

    £20/Kg | 0.60Kg

    Item code: 8267826

    112. Snowman Cheesecake 585g

    By Sainsbury's

    (Serves 6)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £7.50

    £12.71/Kg | 0.59Kg

    Item code: 8127498

    113. 18 Month Matured Christmas Pudding 800g

    Taste the Difference

    (Serves 8)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £9.50

    £7.6/Kg | 0.80Kg

    Item code: 8266930

    114. Cheese Tower 1.75kg

    Taste the Difference

    (Serves 14)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £27.50

    £15.71/Kg | 1.75Kg

    Item code: 8168012

    115. Cheesemonger Selection 903g

    Taste the Difference

    (Serves 6)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £20.00

    £20.62/Kg | 0.97Kg

    Item code: 8168008