0
Skip to content
    Looking for our Occasions by Sainsburys range?
    Explore Occasions by Sainsburys for sandwiches platters, birthday cakes, buffet favourites, and our online-exclusive Butchers and Fishmongers.
    Christmas Food to order is now live! Book your collection for 22, 23 or 24 Dec

    We have a great choice of products to choose from.

    Filter
    Sort by:
    Recommended
    7 products

    31. Turkey & Duck Two Bird Roast 800g

    Taste the Difference

    (Serves 4)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £30.00

    £37.5/Kg | 0.80Kg

    Item code: 8167127

    38. Chateubriand with Bordelaise Jus 1.0 - 1.31kg

    Taste the Difference

    (Serves 4)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £55-£72.05

    £55/Kg | 1.00Kg - 1.31Kg

    Item code: 8211720

    39. British Beef Wellington 1kg

    Taste the Difference

    (Serves 4)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £45.00

    £45/Kg | 1.00Kg

    Item code: 7987612

    40. Slow Cooked British Short Rib of Beef with ...

    Taste the Difference

    (Serves 6)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £40.00

    £15.87/Kg | 2.52Kg

    Item code: 8211823

    53. Salt Dry Aged Welsh Hill Lamb Guard of Hono...

    Taste the Difference Discovery

    (Serves 6)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £37.2-£48.80

    £40/kg | 0.93kg - 1.22kg

    Item code: 8271081

    55. Lamb Wellington 1kg

    Taste the Difference

    (Serves 4)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £32.2-£38.15

    £35/kg | 0.92kg - 1.09kg

    Item code: 8206202

    62. Christmas Quacker! Easy Carve Duck 1.6kg

    Taste the Difference

    (Serves 6)

    Collect on 22, 23, 24 December

    £35.00

    £21.88/kg | 1.60kg

    Item code: 8167132